Skoda SUV sınıfında kendisini temsil edecek modeli Kodiaq’ın lansmanını yaptı. Volkswagen Tiguan ile aynı sınıfta olmasına rağmen, Skoda’da SuperB ile kazanılan başarı ile harmanlanmış durumda. Skoda’nın ilk yedi kilşilik modeli olan Kodiaq, yılbaşı itibari ile satışa çıkması bekleniliyor. Küçük bir Q7 olarak hazırlanan araç 4697mm uzunluğunda. Bu uzunlukla SuperB’den 160mm daha kısa.

Elektrikli bagaj kapısı, viraj lambaları, iç aydınlatma lambaları, yakıt kapağında bulunan buz kıracağı, bagaj aydınlatma lambası yuvasından çıkartılarak dışarıda da kullanılabiliyor, koltuk arkasındaki masa ve içecek tutacağı, bu tutacak da şişe taşıyabiliyor, özel geliştirilen bu tutacak ile tek elle kapak açmanızı sağlıyor, ön kapıların içlerinde şemsiye bulunuyor, bu şemsiye SuperB’de yer alıyor, arka yolcu desteği özelliği ise Kodiaq’a özel. Koltuk kafalarındaki özel bir battaniye ile arkadaki yolcuların daha rahat etmesi ve sıcak bir ortamda yolculuk etmesi sağlanıyor, arka koltukların arasında 12V ve 230V’luk girişler mevcut. Orta kısımda ise kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi bulunuyor.

7 kişilik konumda iken 270 lt bagaj kapasitesi varken arka koltuklar yattığı zaman 630 lt’ye çıkıyor, orta sıra koltuklar yattığı zaman ise 2055 lt ye kadar çıkan bagaj kapasitesine sahip. 8 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekrana sahip. Ekrana eliniz yaklaştırdığınız zaman eğlence menüsü devreye giriyor. Aracın yakıt durumu ve arıza durumları hakkındaki bilgileri mobil uygulama ile kontrol etmenizi sağlıyor.

Kodiaq 2.0 litrelik 132 beygir gücünde 320 Nm tork’a sahip benzinli, 2.0 litrelik 140 beygir gücünde 400Nm tork’a sahip bir dizel motor seçeneği bulunuyor.