Ford, Go Further etkinliğinde tanıtılan yeni Fiesta 2018 yılı itibari ile satışta olacak mode. Yeni fiesta markanın en çok satış yapan modeli olarak dikkat çekiyor. Focus’a benzerliği ve yeni geliştirilen motoru ile daha iyi bir ivme kazanması bekleniliyor. 4 farklı kasa modeli olarak tanılan yeni fiesta da; standart çizgilerdeki tavan rayları olan model, ST-Line, üç kapılı Vignale modeli, pürüzsüz görünüme sahip Titanium modellerini içeriyor.

Daha fazla yumuşatılmış farlar, focus tarzı düz ızgara, gövde ile bütünleşmiş duran tamponlar dış tarsarım ilk göze çarpan değişiklikler. Resmi bilgiler henüz açıklanmamış olsa da bir önceki modelen daha uzun ama alçak bir model göze çarpıyor. Ford Sync medya ile bir tablet ekranına benzeyen orta alandaki ekran aracın kontrollerini daha kolay yapmanızı sağlarken, düğme karışıklığına da son veriyor. Ford Sync ile Apple CarPlay ve Android Auto bağlantılarına imkan sağlıyor.

Yeni fiesta’da motor seçenekleri hakkında bilgi olmamasına 1.0 litrelik EcoBoost silindir devre dışı bırakma sistemiyle 100km de 4.9 litre yakıt tüketimi elde etmesi, yen, fiesta için de bu motorun kullanılacağı ihtimalini yülseltiyor. Taban model Ambiente ve bir üst modeli Trand modeli 1.5 litrelik 4 silindirli bir motora sahip. Yeni modelde ise aynı motorların kullanılması büyük ihtimal.