Hibrid teknolojisinin lideri konumundaki Toyota yeni SUV’u Venza ile karşımızda. Venza artık SUV olarak daha verimli bir performans ile yeniden 2021 satışta olacak.

Dört silindirli 2.5 litrelik 219 beygir gücünde benzinli motora ek olarak üç adet elektrikli motor yer almaktadır. Aynı motor RAV4’te yer almaktadır. 0-100 km/sa hızlanması 7.8 sn de gerçekleştiriyor.

Araç bir SUV olsa dahi dört tekerden çekiş sistemi yer almaktadır. Arka tekerlerde ise çekişi sağlayamak için tahrik mili kullanılmak yerine arka tekerlerindeki elektrik motorlar sayesinde sağlanmaktadır. Pil ise arka koltukların altına yerleştirilmiş. Normalde elektrikli araçlarda komple şase altına gizlenirken Venza da sadece koltukların altına gizlenmiştir.

İç mekan olarak da düğme kullanılmayıp onun yerine 12.3 inç dokunmatik ekran üzerinde herşey eklenmiş. XLE adı verilen donanım versiyonunda bu ekran varken diğer LE modelinde ise 8 inç ekran yer almaktadır.

Sabit cam tavan, gösterge paneli ise giriş modellerde kadran olarak yer almışken, üst modellerde ise 4.2 inç veya 7 inç ekran ile sağlanmaktadır.