Dördünce nesil Ford Focus, yeni çizgileri ve Volvo’nun esintisi ile karşımızda. Sedan, Hacback ve Stationwagon olarak 3 kasa tipine sahip olacak model, ST-Line spor modeli ile de gücünü ortaya çıkaracak.

Yeni Focus, Powertrains şanzuman ile, Ford’un son geliştirdiği üç silindirli 1.0 litrelik, dört silindirli 1.5 litrelik turbo EcoBoost benzinli ve 2.0 litrelik EcoBlue turbo-dizel motor seçenekleri ile gelecek. Elektrikli olarak güçlendirilen direksiyon Normal, Spor ve Eko modları ile gelirken, güvenlik Co-Pilot360 paketi ile geliyor.

Otomatik park yardımı, 50km/sa hıza kadar olan hızlarda önünüze gelen nesneleri otomatik algılayıp fren yapıyor, Wi-Fi hotspot ve FordPass Connect ile aracınıza uzaktan da bağlanabiliyorsunuz. Uygulama ile aracın istatistiklerine uzaktan erişebiliyorken, kapıları kütleyip açmanızı da sağlamaktadır.

Bilgi ve eğlence sistemi için ise 8 inç ebatındaki dokunmatik ekran yer almaktadır. Apple CarPlay ve Android Auto ile akıllı telefon kablosuz şarj edebilme ünitesi, yer almaktadır.