Hyundai geniş ve kullanışlı iç mekanları ile yepyeni tasarımı ile karşımızda. Hibrid motor seçeneği ile gelen araç, N-Line stortif modeli ile daha agresif tasarıma sahip.

Kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay ile birlikte sürücü destek teknolojileri ile kitlesel pazarlarda da oyuncu olma niyetinde. Analog 8 inç dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi ile geliyor. Opsiyonel olarak 10.25 inç ekran da eklenebiliyor.

Daha çok kullanıcı deneyimi için kablosuz şarj ünitesinden ekstra soğut sistemi ile telefonun daha az ısınması sağlamaktadır. Rakipleri Honda Civic ve Mazda 3 serisinden daha büyük ebatlar ile daha ferah iç mekan ile öne çıkmayı hedefliyor.

Coupe benzeri tasarım olmasına rağmen geniş arka alan rakiplerine oranda daha iyi ebatlara sahip. Elentra 147 beygir gücünde 132 Nm tork üreten 2.0 litrelik dört silindirli IVT motora sahip.

Hybrid modelde ise 1.6 litrelik motor, 139 beygir gücünde 195 Nm tork üretiyor, buna ek olarak 32 kW elektrik motoruna sahip. 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımana sahip,

Sportif N Line modeli ise 1.6 litrelik turboşarjlı dört silindirli 201 beygir gücünde 195 Nm tork üreten 6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavramalı otomatik vitese sahip.